‘Ik heb geen tijd om te bloggen’ is een veel voorkomende reden waarom je denkt aan bloggen uitbesteden.

De meeste van mijn Instagram volgers hebben namelijk genoeg ideeën.

Alleen het uitvoeren… daar zit ergens een bottleneck. Dan maar het bloggen uitbesteden… of toch niet…

Enkele oplossingen om het bloggen uitbesteden in de ijskast te zetten:

1. Schrijf korte blogs. Het hoeven geen hoogdravende epistels te zijn. Als je mensen al een beetje in de goede richting kunt helpen met je blog, dan heb je al veel blije lezers. Zo las ik ooit in een blog waarom het klepje van mijn dikke darm naar de dunne niet goed openging. Mijn probleem werd weer een beetje helderder door die blog.

2. Blijf bij jezelf. Kijk niet teveel naar anderen. Bedenk hoe jij graag je content schrijft. Ik maak bijvoorbeeld graag technische dingen wat simpeler met DIY / How to-artikelen. Maar als jij nieuwe projecten hebt afgerond kun je ook die delen als nieuwe content. 𝘏𝘦𝘵 𝘨𝘢𝘢𝘵 𝘦𝘳 𝘰𝘮 𝘥𝘢𝘵 𝘫𝘦 𝘫𝘦 𝘤𝘰𝘯𝘵𝘦𝘯𝘵 𝘷𝘦𝘳𝘯𝘪𝘦𝘶𝘸𝘥, 𝘯𝘪𝘦𝘵 𝘱𝘦𝘳𝘴é 𝘥𝘢𝘵 𝘩𝘦𝘵 𝘮𝘦𝘦𝘴𝘵𝘦𝘳𝘭𝘪𝘫𝘬 𝘰𝘧 𝘶𝘯𝘪𝘦𝘬 𝘮𝘰𝘦𝘵 𝘻𝘪𝘫𝘯.

3. Zorg voor het werken in een thema of in thema’s. Zo kader je de onderwerpen voor jezelf af. Dan heb je niet meer duizenden ideeen maar wellicht een stuk of 20. Dat is overzichtelijker en zo ga je sneller aan de slag.

Wil je meer weten over het werken in thema’s? Download mijn content strategie weggever.

Gedeeltelijk het bloggen uitbesteden

Wat je wel kunt doen is gedeeltelijk het bloggen uitbesteden. Ik werk veel samen met merken waarbij we alvast een goede voorbereiding voor het bloggen neerzetten. Zo hoef je alleen nog maar je eigen sausje over je blog te gieten en klaar is kees. Én niet onbelangrijk, hij is ook nog eens Google proof.

Hoe dat ‘gedeeltelijk bloggen uitbesteden’ in zijn werk gaat? Dat kunnen we altijd samen overleggen maar het kan bijvoorbeeld zo gaan:

  1. We bespreken samen een blogstrategie in thema’s.
  2. Jij vertelt binnen welk thema je aan welke content al hebt gedacht.
  3. Wij denken mee over welke van deze content de beste kansen heeft om goed te scoren in Google en op socials.
  4. We gaan op onderzoek uit voor de beste keyword-set voor je blog.
  5. We zetten een introductie en enkele kopjes neer.
  6. Jij vult eigenlijk alleen maar in met jouw ideeen en levert (stock)beeld aan.
  7. Wij zetten de blog voor je online, inclusief afbeeldingen en dat allemaal SEO (Google) proof.

Lijkt je dat wel wat?

Plan dan een kennismakingsgesprek.

Ik kijk ernaar uit om jouw blogstrategie neer te zetten.